Producenci:
Strona główna Towar Parka Gore-Tex APECS Marpat USMC
Polecamy

Parka Gore-Tex APECS Marpat USMC

Kod towaru:
F7401
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
1 699.00 
Opis

Orygianlna, kontraktowa, parka z systemu APECS (All Purpose Environmental Clothing System)

System APECS opracowno na potrzeby Korpuus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych w latach 1999/2000 razem z umundurowaniem MCCU. W tym czasie Marines prowadzili prace nad wyprodukowaniem własnsnych, odmiennych od stosowanych przez US Army, systemów umundurowania. System zaprojektowano tak aby dostarczyć formacjom Marines całoroczne stroje o wielu zastosowaniach.

Kurtka powstała na bazie parki goreteksowej z 2 generacji wojskowego systemu ECWCS. Jest jednak zdecydowanie bardziej nowoczesna i wygodna od pierwowzoru. Lżejsza, bardziej dopasowana i wykonana z lepszej generacji materiałów. W porównaniu parki ECWCS jest cichsza, lepiej odprowadza wilgoć, i daje lepszą ochronę przed wodą. Zastosowano też bryzgoszczelne zamki YKK, co pozwoliło zrezygnować z listwy osłaniającej zapięcie przed wodą.

Krój wygląda schludnie i prosto, bez zbędnych udziwnień. Kaptur jest zwijany i można schować go w kołnierzu ze stójką, Rękawy są proste, wzmocnione na łokciach podwójną warstwą materiału i regulowane w nadgarstku rzepem. Kieszieni jest 8. Dwie z zapinanymi na rzep patkami znajdziemy na ramionach. Na piersi mieszczą się dwie kolejne, ledwo widoczne, zapinane na suwak. Dwie główne, największe, mieszczą się w okolicach pasa. Zapinane na patki z rzepami, kryją pod sobą dwie kolejne kieszenie dostępne z boku. Przy ciepłej pogodzie komfort użytkowania zwiększą dwa wywietrzniki pod pachami, można je zapiąć na suwak.

Wyjątkową wytrzymałość gwarantuje wykonanie z odpornej Cordury. Odporna na wiatr i wodę dzięki nowoczesnej membranie Gore-Tex.

Kurtka jest w dedykowanym dla formacji USMC kamuflażu MARPAT (MARine PATtern).