Producenci:
Strona główna Towar Bluza MCCUU Marpat kontrakt
Polecamy

Bluza MCCUU Marpat kontrakt

Kod towaru:
B006
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
249.00 
Opis

Bluza MCCUU "Marine Corps Combat Utity Uniform"

MCCUU (Marine Corps Combat Utility Uniform) to obecnie używany mundur amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej. Pierwsze testy przechodził w 2001 roku, a od 2002 zaczął wypierać używany wcześniej wzór BDU. W przeciwieństwie do poprzednika MCCUU został zaprojektowany tak, aby wygodnie używać go z kamizelkami kuloodpornymi.

MARPAT (skrót od MARine PATtern) to nowoczesny kamuflaż pikselowy stworzony na potrzeby Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Kamuflaż występuje w kilku wariantach z czego używane są: Woodland (zielony, leśny), Desert (beżowy, pustynny) i Snow (śnieżny), z czego ostatni wariant w zasadzie tylko na parkach dla snajperów i zwiadowców. Na oryginalnym wzorze można wypatrzeć charakterystyczne logo Marine Corps.

Krój bluzy w dużej mierze oparty jest na używanym wcześniej wzorze BDU. Ma klasyczny kołnierz i jest zapinana na guziki. Rękawy można wyregulować w nadgarstkach za pomocą guzików, wzmocniono je też podwójną warstwą materiału na łokciach. Najbardziej widoczną zmianą jest inny układ kieszni. Dwie mniejsze naszyto w górnej części rękawów, a dwie większe umieszczono pod skosem na piersiach.