Producenci:
Strona główna G.I. Spodnie ACU FR Multicam
Polecamy

Spodnie ACU FR Multicam

Kod towaru:
pr059
Producent:
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
379.00 
Opis

Kontraktowe spodnie ACU w kamuflażu MultiCam wykupione z magazynów US Army.

Umundurowanie ACU w kamuflażu MultiCam zaczęło pojawiać się w 2010 roku na wyposażeniu jednostek rozmieszczonych w Afganistanie. Ten rodzaj umundurowania wykonano z materiałów trudnopalcych zaprojektowanych do zapobiegania oparzeniom 3 stopnia. Zależnie od kontraktu były także nasączane środkami odstraszającymi owady

Army Combat Uniform (ACU) to krój obecnie wykorzystywanego polowego umundurowania sił lądowych Armii Amerykańskiej. Krój ten zastąpił w 2004 roku Battle Dress Uniform (BDU). Krój jest wygodny i dostosowany do potrzeb nowoczesnego pola walki.

MultiCam to zaprojektowany i opatentowany przez firmę Crye Precision LLC kamuflaż uniwersalny. Wzór składa się z siedmiu różnych odcieni zieleni, brązu i beżu. Kształty i kolory oszukują mózg i pozwalają użytkownikowi wtopić się w otoczenie. Wzór został tak dobrany żeby działać w szerokim zakresie odległości, natężenia światła i rodzajów terenu.

Spodnie są w zdecydowanie luźnym kroju z lekko zwężającą się nogawką, regulowane w pasie za pomocą sznurka do ściągania. Wzmocniono je dodatkową warstwą materiału na tyłku i kolanach. Dodatkowa watstwa na kolanach tworzy też kieszenie na wkłady tłumiące uderzenia (wkłady mamy dostępne osobno). Pozostałych osiem kieszeni pozwala na wygode rozlokowanie potrzebnego oprzyrządowania. Tradycyjnie dwie z przodu i dwie z tyłu, dodatkowo tylne kieszenie mają zapinane patki. Boczne kieszenie cargo dla wygody wszyto lekko pod skosem. Dodatkowo są bardzo pojemne i można je zamknąć na dwa sposoby: zapiąć patki lub ściągnąć gumowe ściągacze. Ostatnie dwie kieszenie mieszczą się na łydkach i są zapinane na patki z rzepem. Zależenie od roku kontraktu patki kieszeni tylnych i bocznych mogą być na rzepy lub guziki.