Producenci:
Polecamy

Kapelusz Boonie Hat

Kod towaru:
F5501
Producent:
Propper International
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
69.00 
Opis

Kapelusz Boonie Hat*

Kapelusz polowy to często spotykany element umundurowania, zwłaszcza na terenach mocno zalesionych lub pustynnych. Znany w wielu armiach miękki kapelusz z szerokim rondem ma chronić przed słońcem, upałami lub deszczem. Boonie hat doskonale sprawdzi się również w turystyce, ogrodnictwie i w każdym nasłonecznionym miejscu. Dzięki szerokiemu rondu i dobrej wentylacji jest nieocenionym towarzyszem w gorące dni. Dostępny u Nas Boonie Hat jest szyty wedle specyfikacji MIL-H-44105B pochodzącej z zamówień US ARMY.

Dodatkowo do kapelusza można dokupić moskitierę w kolorze zielonym.


Cechy:
-Szyty wedle specyfikacji MIL-H-44105B.

-Miękkie rondo pozwala na swobodne zwinięcie całości i przechowywanie np.w kieszeni.

-Cztery otwory wentylacyjne wspomagają odprowadzanie wilgoci i regulują temperaturę, każdy otwór zabezpieczony jest nitem z drobną siateczką.

-Taśma pod brodę ze skórzanym ściągaczem ochronią kapelusz przed zwianiem z głowy.

-Naszyta po zewnętrznej stronie taśma jest luźniejsza niż sam obwód kapelusza i łączy się z kapeluszem co kilka centymetrów. W oryginale miało to służyć do maskowania, za taśmę wtykano wtedy trawę, liście itp.

-Zależnie od wersji kolorystycznej może być w materiale:

RipStop to 100% bawełna, charakterystyczna siateczka widoczna w materiale wzmacnia cienką konstrukcję i spowalnia rodzieranie się ewentualnych dziur.

Battle Rip® 65% poliester 35% bawełna, charakterystyczna siateczka widoczna w materiale wzmacnia cienką konstrukcję i spowalnia rodzieranie się ewentualnych dziur.

Twill (Polyco) 60% poliester 40% bawełna, znany też jako Diagonal. Trwały materiał o gęstym splocie w charakterystyczną jodełkę. Jest grubszy i mniej przewiewny od pozostałych dwóch.

Specyfikacja:
Producent: Propper®
Materiały: RipStop to 100% bawełna, Battle Rip® 65% poliester 35% bawełna, Twill (Polyco) 60% poliester 40% bawełna
Kolory: OD (zielony), czarny, marpat zielony, desert 6-color, desert 3-color, woodland, khaki (beżowy), marpat pustynny, ACU/UCP, Tiger vietnamski, metro


*inne nazwy to: Kapelusz polowy, Booney hat, Bush Hat lub Giggle hat