Producenci:
Strona główna Odzież Kurtki skórzane kurtka skórzana Cockpit A2 "Antique Lamb"

kurtka skórzana Cockpit A2 "Antique Lamb"

Kod towaru:
k033
Producent:
Cockpit USA
Kolor
Materiał
Rozmiar
Czas dostawy:
Ilość:
2 499.00 
Opis
Szczegóły

Skórzana kurtka A2 "Antique Lamb" Cockpit USA (dawniej Avirex)

Kurtka A2 powstała na początku lat '30 XX wieku na potrzeby United States Army Air Corps (USAAC)*jako następca modelu A1. Zyskała popularność w trakcie II Wojny Światowej, kiedy to nosili ją Amerykańscy piloci, nawigatorzy i bombardierzy. Często była ozdabiana naszywkami jednostek i kunsztownymi malunkami na plecach. Od tamtej pory w zasadzie nigdy nie wyszła z mody, czy to obszyta i wymalowana, czy gładka i "czysta" pozostała obecna w kulturze masowej. Mimo że armia przestała ją zamawiać w pierwszej połowie lat '40 to kurtka była szeroko produkowana na potrzeby teatrów, filmów i użytku cywilnego. W zmienionej formie wróciła do wojska pod koniec lat '80 dzięki popularności filmu "Top Gun".

Krój kurtki przez lata ulegał kosmetycznym zmianom, tak samo jak rodzaj wykorzystywanej skóry. Prezentowana tutaj kurtka uszyta została w oparciu o styl znany z okolic II Wojny Światkowej. Prosty "koszulowy" kołnierzyk, epolety i zapinana na napy listwa suwaka to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów tego kroju. Jak każda "bomberka" zakończona w pasie i nadgarstkach ściągaczem. Posiada 6 wygodnych kieszeni. Dwie naszyto w okolicach pasa, zamykane są "klapkami" na nap. Z boków kurtki mamy dostęp do kolejnych dwóch kieszeni, wszytych jako "ocieplacze" do dłoni. Ostatnie kieszenie znajdziemy od wewnątrz, na wysokości piersi.

Kurtkę wykonano z najwyższej jakości skóry jagnięcej, odmiany "Antique Lamb". Gruba, dobrze wyprawiona skóra wspaniale się będzie "patynować" w trakcie użytkowania.

Kurtki szyte są w USA przez firmę Cockpit.

*jedna z wojskowych foramcji lotnictwa US Army, istniała w latach 1926–1941

 

gwarancja 1 rok
materiał skóra jagnięca
ilosć kieszeni 6