Producenci:
Strona główna Odzież Kurtka B15 Alpha Industries
Polecamy

Kurtka B15 Alpha Industries

Kod towaru:
MJB23010C1
Producent:
Alpha Industries
Kolor
Materiał
Rozmiar
Czas dostawy:
Ilość:
619.00 
Opis

Oryginalna kurtka  firmy Alpha Industries model B-15

B-15 pierwszy raz pojawiła się w połowie lat '40 jako lekka, wygodna i ciepła kurtka dla załóg bombowców. Początkowo kurtka szyta była z naturalnej bawełny i miała kołnierz obszyty prawdziwym futrem. Jednak z upływem czasu okazało się że nie jest to wystarczająco dobrze oddychający materiał do latających coraz wyżej smolotów. Żeby poprawić ten parametr, zachowując jednocześnie wodoodporność, kurtki zaczęto szyć z impregnowanego nylonu. Właśnie nylonowa wersja była najczęściej wybierana przez załogi latające w trakcie wojny w Korei (lata '50).

Prezentowany model jest przedstawicielem tych "późnych" wersji B-15, uszyty z wodoodpornego materiału ma kołnierz obszyty sztucznym futrem (które można zdjąć). Jak większość kurtek szytych dla pilotów jest bardzo wygodna i doskonale sprawdza się na codzień.

B-15 jako pierwowzór i model dla wielu późniejszych kurtek pilotów został niejako wyznacznikiem tego jak bomberka ma wyglądać. Innymi słowami kurtka ma być krótka, zakończona ściągaczami i bardzo wygodna. Zachowała jednak znane jeszcze ze skórzanych kurtek elementy, takie jak futrzane obszycie kołnierza, czy wygodne boczne kieszenie.

Ten produkt uszyto ze 100%, wodoodpornego, nylonu i wypełniono termoizolacyjnym "puchem" poliestrowym. Samo futro jest z poliestru.