Producenci:
Strona główna G.I. Spodnie M-65 OD XSR
Polecamy

Spodnie M-65 OD XSR

Kod towaru:
M65SP3
Producent:
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
320.00 
Opis
Szczegóły

Kontraktowe spodnie M65 wykupione z magazynów US Army kolor OD w rozmiarze XSR

Jeden z elementów kultowej serii umundurowania Armii Amerykańskiej która weszło do użytku pod koniec lat 60 XX wieku. Spodnie M65, jak w zasadzie każdy z elementów tej serii, na stałe wpisały się już w naszą kulturę i modę. Charakterystyczny krój, niezwykła wręcz wytrzymałość i nietuzinkowy wygląd zdecydownie wyróźniają sześćpiątki na tle obecnie produkowanych spodni.

Krój. Spodnie są bardzo szerokie, po całej długości nogawki. Nic w tym dziwnego ponieważ były tak szyte żeby pomieścić dedykowaną ciepłą podpinkę*. Spodnie mają 6 wygodnych kieszeni, z których każdą można zapiąć patką z napami. Układ kieszeni znany jest z większości bojówek i spodni mundurowych, to znaczy dwie z przodu, dwie na pośladkach i 2 cargo po bokach. Kieszenie cargo są bardzo duże, z zaszewami powiększającymi ich ładowność oraz zestawem taśm wszytych wewnątrz. Po co rzeczone taśmy? W trakcie marszu (zwłaszcza bez podpinki) wypchane kieszenie miały tendencje do obijanie i obcierania nóg, taśmami można było obwiązać nogi i ograniczyć ruch kieszeni. Jest też 7, "sekretna", kieszonka. Kieszonka mieści się wewnątrz spodni wykonana jest z tego samego materiału co podszewka.

*Podpinkę można dokupić osobno.

Materiał. To właśnie materiał w dużej mierze decydował o popularności tego modelu spodni. Spodnie szyto z grubej satyny z mieszanki 50% nylonu i 50% bawełny, zdażały się również kontrakty gdzie bawełnę zastępowano sztucznie otrzymywanym jedwabiem (rayon). Materiał był dodakowo impregnowany i świetnie chronił przed wiatrem i wodą. Właśnie przez dużą wytrzymałość materiału, wygodę i (początkowo) niewielką cenę spodnie szybko zyskały na popularności.

materiał Twill (bawełna z nylonem 50/50)
ilosć kieszeni 6