Producenci:
Strona główna G.I. Kurtka M65
Polecamy

Kurtka M65

Kod towaru:
MJM24101C1
Producent:
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
1 299.00 
Opis
Szczegóły

Oryginalna, kontraktowa kurtka M65 wykupiona z magazynów wojskowych.

Rynkowy rarytas, rzadko spotykana i mocno poszukiwana M-1965 Field Jacket z zasobów Armii Stanów Zjednoczonych. Zaprojektowana została jako jeden z elementów nowego systemu umundurowania, który miał zastąpić nieco już przestarzały M-1951. Weszła do użycia w drugiej połowie lat 60 ubiegłego stulecia i od razu została przetestowana w Wietnamie. Początkowo noszona głównie przez Amerykańskich wojskowych szybko zyskała zwolenników na całym świecie. Doceniana ze względu na wygodny, ponadczasowy krój i legendarną wręcz wytrzymałość. Rosnącą sławę sześćpiątka zyskiwała dzięki kinematografii i obowiązującej modzie, była też symbolem kilku subkultur. Dziś, model ten jest szeroko kopiowany, przerabiany na potrzeby sportowców, myśliwych, zywykłych cywili i żołnierzy wielu armii. Jednak mimo upływu wielu lat od zaprojektowania, to oryginał, produkowany na potrzeby US Army, jest najbardziej ceniony i porządany.

Krój, zaczynając od góry: kołnierz ze stójką kryje w sobie lekki, materiałowy, kaptur od deszczu. Dodatkowo naszyta taśma z rzepem pozwala spiąć dwie strony stójki aby chronić szyję od wiatru. Na ramionach ma pagony zapinane na guziki. Dwie prostokątne kieszenie na piersiach zapinane są na patki z napami. Nieco niżej, w okolicach pasa, pod podobnymi patkami kryją się większe kieszenie boczne. Rękawy mają na łokciach zaszewy ułatwiające zginanie. Podobnie na plecach, dwie zaszewki dzięki którym łatwiej wyciągać ramiona na wprost. Regulowane w nadgarstku za pomocą rzepa, dodatkowo jest też trójkątne predłużenie rękawa które ma chronić dłoń przed wiatrem. Za dobre dopasownie do sylwetki odpowiadają dwa ściągacze, sznurk w talii i gumowa linka na dole kurtki.

Materiał to NYCO czyli gruba mieszanka nylonu i bawełny (50/50) w splocie Oxford. Dodatkowo materiał jest nasączony impregnatem.

materiał bawełna z nylonem
produkt wodoodporny tak
kaptur tak
ilosć kieszeni 4