Producenci:
Strona główna G.I. Bluza ACU FR Multicam
Polecamy

Bluza ACU FR Multicam

Kod towaru:
B007
Producent:
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
379.00 
Opis
Szczegóły

Kontraktowa bluza mundurowa ACU w kamuflażu MultiCam wykupiona z magazynów US Army.

Umundurowanie ACU w kamuflażu MultiCam zaczęło pojawiać się w 2010 roku na wyposażeniu jednostek rozmieszczonych w Afganistanie. Ten rodzaj umundurowania wykonano z materiałów trudnopalcych zaprojektowanych do zapobiegania oparzeniom 3 stopnia. Zależnie od kontraktu były także nasączane środkami odstraszającymi owady

Army Combat Uniform (ACU) to krój obecnie wykorzystywanego polowego umundurowania sił lądowych Armii Amerykańskiej. Krój ten zastąpił w 2004 roku Battle Dress Uniform (BDU). Krój jest wygodny i dostosowany do potrzeb nowoczesnego pola walki.

MultiCam to zaprojektowany i opatentowany przez firmę Crye Precision LLC kamuflaż uniwersalny. Wzór składa się z siedmiu różnych odcieni zieleni, brązu i beżu. Kształty i kolory oszukują mózg i pozwalają użytkownikowi wtopić się w otoczenie. Wzór został tak dobrany żeby działać w szerokim zakresie odległości, natężenia światła i rodzajów terenu.

Krój bluzy został mocno zmieniony w stosunku do poprzednika. Tors bluzy jest krótszy i zapinany na suwak który przykrywa listwa z rzepami. Plecy nie są już praste ale mają zaszewy pozwalające na lepszy zakres ruchu ramion. Nie ma klasycznego kołnierza tylko zapinaną na rzep stójkę. Rękawy reguluje się w nadgarstkach na rzep, dodatko wzmocniono je podwójną warstwą materiału na łokciach. Ta dodatkowa warstwa materiału tworzy kieszenie na wkłady nałokietników. Poza tymi, są jeszcze cztery kieszenie. Pierwsza para kieszeni naszyta jest skośnie na wysokości piersi, nietypowy sposób naszycia ma ułatwiać korzystanie z kieszeni podczas noszenia kamizelki lub chest riga. Druga para kieszeni mieści się na górnej połowie rękawów. Wszystkie kieszenie zapinają się na rzepy.

materiał Nomex (65/25/10 Rayon/Para-Aramid/Nylon)
ilosć kieszeni 6