Producenci:
Strona główna Cockpit USA Kurtka skórzana Cockpit G1
Polecamy

Kurtka skórzana Cockpit G1

Kod towaru:
k037
Producent:
Cockpit USA
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
4 199.00 
Opis
Szczegóły

Skórzana kurtka G-1 Cockpit USA

G-1 to tak naprawdę ogólnie przyjęta nazwa dla kilku modeli kurtek amerykańskich pilotów. Pierwsze tego typu wzory pojawiły się na wyposażeniu US Navy już w latach '30, i były powszechnie stosowane w czasie II wojny światowej. Wszystkie kurtki określane tym skrótem były skórzane i miały futrzany kołnierz. Modele używane były głównie przez amerykańską Marynarkę Wojenną, Korpus Piechoty Morskiej oraz Straż Wybrzeża.

Mimo że powstały przed drugą wojną światową G-1 w dalszym ciągu są elementem umundurowania pilotów i personelu lotniczego U.S. Navy, U.S. Marine Corps i U.S. Coast Guard. Najbardziej kurtki zostały rozławione przez film "Top Gun" w którym jeden z modeli nosił Tom Cruise.

Ten konkretny model robiony jest według specyfikacji SPEC.7823(AER). Według wzoru US NAVY.

Krój kurtki zawiera wszystkie charakterystyczne elementy G-1. Przede wszystkim kurtkę wykonano z naturalnej skóry jagnięcej i wyposażono w futrzany kołnierz. Futro kołnierza można odpiąć, jest montowane na zestaw napów. Kurtka ma 6 kieszeni. Dwie, najlepiej widoczne, naszyto w pasie i zapinane są na guziki. Dwie następne kieszenie dostępne są z boków kurtki. Ostatnia para kieszeni mieści się wewnątrz, na wysokości piersi. Kurtka kończy się mocnym ściągaczem w pasie i nadgarstkach. Na podszewce kurtki można znaleźć szereg naszywek świadczących o oryginalności kurtki oraz naszywkę z reprodukcją drugowojennej mapy pilotów.

Kurtkę uszyto w USA  z najwyższej jakości skóry jagnięcej.

 

gwarancja 1 rok
materiał skóra jagnięca
ilosć kieszeni 6