Producenci:
Strona główna Towar Bluza BDU kontrakt
Polecamy

Bluza BDU kontrakt

Kod towaru:
B002
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
249.00 
Opis

Kontraktowa bluza BDU  wykupiona z magazynów wojskowych.

Battle Dress Uniform (BDU) pojawił się w 1981 roku i do 2008 roku służył jako polowe umundurowanie sił zbrojnych USA. Krój wykorzystywany był przez chyba każdy rodzaj amerykańskich jednostek wojskowych. USAF, US Navy, Marines i US Army, wszyscy oni korzystali z BDU. Większość mundurów w tym kroju występuje w kamuflarzach, ponieważ w tym czasie rezygnowano z gładkiego umundurowania.

Bluza BDU ma klasyczny kołnierz i zapinana jest na guziki. Naszyto na nią 4 prostokątne kieszenie zapinane na patki z guzikami. Kieszenie rozmieszczone są parami, dwie większe w okolicach pasa i dwie mniejsze na piersi. Bluza posiada też regulację na guziki w nadgarstkach. Łokcie wzmocniono podwójną warstwą materiału.

Materiały z których szyto BDU zmieniały się z czasem. Początkowo była to mieszanka 50% bawełny i 50% nylonu w splocie Twill. Z czasem pojawiła się wersja tropikalna robiona w splocie RipStop, który był bardziej przewiewny i lżejszy. RipStop na początku był 100% bawełniany, potem zmieniono skład na mieszankę bawełny i nylonu.