Producenci:
Strona główna Towar Bluza ACU / UCP kontrakt
Polecamy

Bluza ACU / UCP kontrakt

Kod towaru:
B004
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
219.00 
Opis

Kontraktowa bluza mundurowa ACU w kamuflażu UCP wykupiona z magazynów US Army.

Army Combat Uniform (ACU) to krój obecnie wykorzystywanego polowego umundurowania sił lądowych Armii Amerykańskiej. Krój ten zastąpił w 2004 roku Battle Dress Uniform (BDU). Krój jest wygodny i dostosowany do potrzeb nowoczesnego pola walki.

Universal Camouflage Pattern (UCP) to kamuflaż pikselowy wprowadzony wraz z krojem ACU. Kamuflaż stworzony został jako uniwersalny wzór do terenów miejskich, leśnych i pustynnych. Piksele tworzące charakterystyczny wzór występują w trzech kolorach: piaskowym (Desert Sand), szary (Urban Gray) i szarego odcienia zieleni (Foliage Green).

Krój bluzy został mocno zmieniony w stosunku do poprzednika. Tors bluzy jest krótszy i zapinany na suwak który przykrywa listwa z rzepami. Plecy nie są już praste ale mają zaszewy pozwalające na lepszy zakres ruchu ramion. Nie ma klasycznego kołnierza tylko zapinaną na rzep stójkę. Rękawy reguluje się w nadgarstkach na rzep, dodatko wzmocniono je podwójną warstwą materiału na łokciach. Ta dodatkowa warstwa materiału tworzy kieszenie na wkłady nałokietników. Poza tymi, są jeszcze cztery kieszenie. Pierwsza para kieszeni naszyta jest skośnie na wysokości piersi, nietypowy sposób naszycia ma ułatwiać korzystanie z kieszeni podczas noszenia kamizelki lub chest riga. Druga para kieszeni mieści się na górnej połowie rękawów. Wszystkie kieszenie zapinają się na rzepy.