Producenci:
Strona główna Alpha Industries Kurtka MA-1 Alpha Industries
Polecamy

Kurtka MA-1 Alpha Industries

Kod towaru:
YJM21002C1
Producent:
Alpha Industries
Kolor
Materiał
Rozmiar
Ręka
Czas dostawy:
Ilość:
699.00 
Opis
Szczegóły

Oryginalna kurtka MA-1 firmy Alpha Industries

Jest to pierszy model kurtki lotnictwa wojskowego który wszedł do mody cywilnej. MA-1 Bomber jacket, tak jak jej poprzedniczka B-15, powstała w odpowiedzi na potrzeby rozwijającego się, wówczas, lotnictwa odrzutowego. W latach 50 kiedy powstawała było już jasne że ciężkie skórzane kurtki nie sprawdzą się w samolotach z napędem odrzutowym. Coraz bardziej opływowe i załadowane większą ilością sprzętu kokpity wymuszały wykorzystanie bardziej miękkich materiałów. Dodatkowo odrzutowce latały na dużo większych wysokościach, gdzie właściwości skóry przestały wystarczać.

W ciągu wielu lat produkcji sam krój, jak i materiały wykonania, zmieniał się by zwiększać bezpieczeństwo, komfort i wygodę użytkowania. W pierwszej połowie lat '60 Alpha Industries podczas kolejnego "liftingu" Ma-1 dodała charakterystyczną pomarańczową podszewkę. Pomysł miał nieść pomoc pilotom których maszyny z jakiegoś powodu zostały uziemione lub zestrzelone. Jaskrawy kolor był doskonale widoczny z dużych odległości i zwiększał szanse pilota na bycie odnalezionym.

Krój kurtki, mimo że podlegał drobnym zmianom, do dziś pozostaje charakterystyczny i dobrze znany. MA-1 jest krótka, ze ściągaczami w pasie, na nadgarstkach czy zamiast kołnierzyka. Posiada dwie kieszenie z przodu i zapinana jest na suwak. Dodatkową kieszonkę można znaleźć na prawym ramieniu, zapinana jest na suwak i ma naszyte przegródki na długopisy. Całość zapewnia dużą wygodę i mobilność.

Materiały, z których została wykonana kurtka, są najwyższej jakości. Materiał z którego została uszyta to 100%, impregnowany, nylon. Świetnie chroni przed deszczem i wiatrem. Dla lepszej termoizolacji kurtkę wypełniono poliestrowym "puchem". Dzięki takiemu użyciu materiałów mamy gwarancję że kurtka świetnie sprawdzi się w okresach przejściowych, takich jak wiosna i jesień.

 

gwarancja 1 rok
produkt wodoodporny tak
ilosć kieszeni 3